Stravování

LMŠ Permoník zajišťuje oběd a odpolední svačinu včetně pitného režimu. Dopolední svačinu si děti přinášejí z domova.

 

Dopolední svačina

Dopolední svačinu připravují dětem rodiče dle zvyklostí dítěte a s co nejmenším množstvím odpadu. Vše je nutné připravit tak, aby se dítě bylo schopno obsloužit samo.

 

Oběd

Oběd je zajišťován dodavatelem dle preferencí většiny rodičů s cenou 45 Kč/oběd včetně dovozu do zázemí LMŠ Permoník. Jídelníček splňuje zásady zdravé výživy a je možné jej přizpůsobit dietám a potravinovým alergiím dětí. V rámci vzdělávacího programu si občas děti vaří samy za pomoci pedagogů. Při přípravě obědu je využíváno místních zdrojů surovin a bio-potravin, strava neobsahuje glutamáty, masoxy, sojovou omáčku, párky a jiné pro děti nevhodné přísady.

 

Odpolední svačina

Odpolední svačinu připravují pedagogové nebo je dovážena dodavatelem do zázemí LMŠ Permoník. Přibližná cena je 10 Kč/svačinu. Rovněž odpolední svačina splňuje zásady zdravé výživy a je možné ji přizpůsobit dietám a potravinovým alergiím dětí. Součástí odpolední svačiny je i dětmi vypěstované ovoce a zelenina.

 

Pitný režim

Láhev s pitím (nejlépe neslazeným), v zimních měsících termosku s teplým (ne horkým) čajem připravují dětem rodiče. V zázemí je v zimních měsících k dispozici neslazený ovocný nebo bylinkový čaj, od jara do podzimu pak pitná neperlivá voda k průběžnému doplňování. Pitná voda je zajišťována společností Evropské vody s.r o., která do zázemí pravidelně dováží vodu v nejvyšší kvalitě kojenecké vody v barelech, které splňují nejpřísnější normy na zdravotní nezávadnost obalů (BPA Free barely). Více se o společnosti, kvalitě vody a dalších produktech a službách dozvíte na www.milujivodu.cz. Na pravidelnou sanitaci výdejníků vody dohlíží a sanitaci hradí LMŠ Permoník. Cena pitné vody je součástí ceny stravného. Na dobrý pitný režim dětí dohlíží pedagog.

 

Stravné se hradí v hotovosti přímo v LMŠ Permoník podle skutečné docházky dítěte. Rodiče dostávají každý měsíc e-mailem výpis ceny za stravné.