Stravování

Dětem zajišťujeme oběd a odpolední svačinu včetně pitného režimu. Dopolední svačinu si děti přinášejí z domova.

 Dopolední svačina

Dopolední svačinu připravují dětem rodiče s co nejmenším množstvím odpadu. Vše je nutné připravit tak, aby se dítě bylo schopno obsloužit samo.

 Oběd

Oběd je zajišťován dodavatelem dle preferencí většiny rodičů. Cena oběda zahrnuje i dovoz do jurty. Jídelníček splňuje zásady zdravé výživy a je možné jej přizpůsobit dietám a potravinovým alergiím dětí.

V rámci vzdělávacího programu si občas děti vaří samy za pomoci pedagogů. Při přípravě obědu pak využívají místních zdrojů surovin.

Odpolední svačina

Odpolední svačinu připravují pedagogové. Přibližná cena je 15,- Kč/svačinu. Skladbu svačin přizpůsobujeme potravinovým alergiím dětí a snažíme se plnit zásady zdravé výživy.  Součástí odpolední svačiny je i dětmi vypěstované ovoce a zelenina.

Pitný režim

Láhev s pitím (nejlépe neslazeným), v zimních měsících termosku s teplým (ne horkým) čajem připravují dětem rodiče. V zázemí je v zimních měsících k dispozici neslazený ovocný nebo bylinkový čaj, od jara do podzimu pak pitná neperlivá voda k průběžnému doplňování. Pitná voda je zajišťována společností Evropské vody s.r o., která do zázemí pravidelně dováží vodu v nejvyšší kvalitě kojenecké vody v barelech, které splňují nejpřísnější normy na zdravotní nezávadnost obalů (BPA Free barely). Více se o společnosti, kvalitě vody a dalších produktech a službách dozvíte na www.milujivodu.cz. Na pravidelnou sanitaci výdejníků vody dohlíží a sanitaci hradí LMŠ Permoník. Cena pitné vody je součástí ceny stravného. Na dobrý pitný režim dětí dohlíží pedagog.

 

Stravné se hradí v hotovosti přímo v LMŠ Permoník podle skutečné docházky dítěte. Rodiče dostávají každý měsíc e-mailem výpis ceny za stravné.