Náš tým

NAŠI PRŮVODCI

Michaela Křivánková

Vyrůstala jsem na vesnici s lesem za domem. Jako děti jsme se plácaly v blátě, brodily v kalužích a lozily po stromech. Od mala jsem byla vedená ke sportu a tenhle koníček mi zůstal. Teď si sportovní a jiné radovánky užívám i se svými dětmi. Jezdívala jsem hodně na tábory, takže celé dny venku, spaní ve stanu nebo pod širým nebem, rozdělávání ohně a věčně špinavé věci mi nikdy nevadily.

Mám vystudovaný cestovní ruch, kurz animátora a lyžařského instruktora. To byla práce, která mě bavila nejvíce. Zde hory nemáme, tak jsem se rozhodla najít si trošku jinou práci s dětmi. Děti proto, že jsou vnímavější v některých věcech než dospělí a jsou zvídavé, tak proč jim nepředat své znalosti. Mám radost z toho, když můžu dětem předat něco do života. Atˇ už naučit je mluvit, poznávat zvířátka, věci kolem sebe, nebo třeba malovat či jezdit na kole. S dětmi musíte vždy myslet dopředu, protože nikdy nevíte, co je napadne. Prostě vás dokáží každý den něčím překvapit.

 

 

 

Jana Člupková

 

Vystudovala jsem Ekonomickou školu v Boskovicích se zaměřením na informační technologii. Na základní škole jsem začala pomáhat s organizací dětských karnevalů a dnů pro děti v mateřské škole, o prázdninách vypomáhám na dětských táborech.  Už od dětského věku trávím ráda čas v přírodě, kterou vnímám jako důležitý prvek života.

Chodila jsem do pěveckého sboru a sportovního kroužku, záliba ke sportu mi zůstala do dnes. Hodně ráda jezdím na kole a kolečkových bruslích a v zimě lyžuji ve ski areálu, který mám kousek od domu.  Svůj volný čas ráda trávím s dětmi, mládeží a hlavně s rodinou, která je pro mě nesmírně důležitá.

 

Michaela Ušelová

I přesto, že jsem vystudovala obor Ekonomika a podnikání, rozhodla jsem se věnovat dětem. Děti jsou od mala moje slabost a jejich přítomnost v mém životě mě velmi naplňuje a obohacuje. Od dětí se máme pořád co učit. Miluji na nich jejich originalitu a individualitu. Každé dítě je jiné, ale každé je senzační. Práce s dětmi je velká zodpovědnost, ale zároveň velká radost, která je zdrojem krásné pozitivní energie. Práce v LMŠ Permoník je pro mě novou příležitostí, za kterou jsem moc vděčná a užívám si ji.

 

 

Eva Nikolić

Lektorka Permoníčku

Pochadzam zo slovenskeho mesta Piešťany, no velku časť detstva som stravila na vidieku. Príroda a tvorenie bolo neoddelitenou súčasťou môjho ja už v rannom detstve. Ako malá som rada trávila čas v otcovej dielni a vyrabala rôzne kúsky. Tvorivá činnosť ma napĺňa a veľmi baví. Velmi rada realizujem projekty s detmi, ktoré ma vždy vedia prekvapiť a fascinovať.

Po ukončení odbornej školy marketingu som cestovala a vystriedala niekoľko robôt. Pred odchodom do Írska (2010) som pracovala v úseku kalkulácie a kontrolingu pre úspešnu nemecku firmu, no práca v kancelárii ma nebavila. V Dubline som sa preto rozhodla vyštudovat Early childhood education (práca s detmi od 0 – 6 rokov). Potom som pracovala v montessori škôlke. Tiez som
pracovala na tvorivich dielnach pre slovenske deti v Dubline. Neskor som tvorila s detmi a pre deti v Goa (India), a viedla kreativne dielničky pre deti na niektorych festivaloch v CZ. Život si neviem predstaviť bez mojej rodiny, prírody, hudby, tvorenia, radosti a priateľov.

„Dítě je živý květ země.“ (Maxim Gorkij)

 

 

VEDENÍ LMŠ PERMONÍK

Ing. Petra Chovancová, Ph.D.

Zakladatelka a koordinátorka LMŠ Permoník, účetní a ekonomka, Fund Raising, správa webu, FB, předsedkyně spolku LMŠ Permoník

PeťaVystudovala jsem magisterské a následně doktorandské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, obor Finance.  Poté jsem zastávala pozice vedoucí ekonomického oddělení různých společností. K mým zájmům patří hudba, tanec, aerobic, lyžování, golf, turistika a sdružování lidí, kteří mají chuť dělat něco užitečného pro společnost.

K založení Lesní mateřské školy Permoník v Černé Hoře mě inspirovala moje rodina, pro kterou jsou pobyt v přírodě a její vnímání všemi smysly přirozené a nezbytné. Mým hnacím motorem jsou zejména moji dva synové a jejich nefalšovaná radost z pobytu venku.

„Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ (Jan Werich)

 

 

Spoluzakladatelé – PharmDr. Veronika Čillíková a Ing. Jan Čillík, Ph.D.