Náš tým

NAŠI PRŮVODCI

Hanka Donová

Vystudovala jsem Hotelovou školu v Havířově, obor Hotelnictví a turismus. Pracovně jsem se tedy pohybovala převážně v gastronomii (kuchařka, pekařka). Za získáním pracovních a jazykových dovedností a zkušeností s jinou kulturou, jsem se pracovně vydala na 3 roky do Londýna. Vrátila jsem se z důvodu založení rodiny. Dnes mám 2 děti a pár zvířátek. Na základní škole jsem hrála 7 let na klavír a absolvovala závěrečnou zkoušku na ZUŠ. Zkušenosti s hlídáním dětí mám jako matka a teta (mám 3 synovce a 2 neteře).

Vždy jsem nejraději trávila čas ve společnosti dětí a zvířat a to nejlépe venku v přírodě. Proto jsem se rozhodla ucházet se o místo v Permoníku, i když jsem zaměstnání měla a práci nehledala. Chtěla bych do práce chodit nejen proto, že musím, ale proto, že chci, baví mě a naplňuje. Protože je stále větší vliv a tlak technologií na děti a rodiče jsou čím dál více pracovně zaneprázdnění, je pro mne důležité, aby rodiče věděli, že v jejich nepřítomnosti bude o jejich děti dobře postaráno a děti si školku užijí, vyblbnou se, budou na čerstvém vzduchu a s dobrým obědem v bříšku poznávat svět, samy sebe a zažívat stále nová dobrodružství a kamarádství, aby měly dětství co nejdelší a nejpestřejší. Šťastné dítě = šťastný rodič (a naopak).

.

.

.

.

Diana Musilová

Vyrůstala jsem na vesnici, odmalička jsem byla spojena s přírodou. Jako děti jsme si hrály na písku a jezdily na kole, chodily na výlety, v lese stavěly u stromu domečky, dělaly si bunkry, učily se poznávat stromy a kytky. Už odmalička jsem si ráda zpívala, ráda poslouchala hudbu a při jejím znění okamžitě tancovala. Hudba stala mojí vášní a od svých osmi let jsem začala hrát na flétnu, ke které jsem následně přidala i akordeon, kytaru a klavír. Tím, že mi byl dán do vínku hudební dar, nezbývalo mi moc času na sporty, přesto velmi ráda jezdím na kole a chodím na dlouhé procházky přírodou.

Mám vystudovanou Janáčkovu konzervatoř v Brně, obor hudební – akordeon. Ráda bych své zkušenosti a lásku k hudbě předávala dětem. Je důležíté, aby v dnešní uspěchané době se děti už odmalička seznamovaly s hudbou a poznávaly její krásy. Mým prvním zaměstnáním byla práce v dětské skupině, kde jsem si s dětmi hrála, učila je poznávat nové věci a seznamovala je se základy hudby. Dále jsem pracovala jako učitelka hry na kytaru a následně v prodejně hraček, kde jsem ráda zjišťovala, s čím si děti rády hrají, co rádi dělají a vytvářejí. Tyto znalosti bych chtěla využít právě v lesní školce.

.

.

.

.

Adriana Smetanová

Jsem studentka vysoké školy, oboru Speciální pedagogika se zaměřením na Logopedii. Na gymnáziu jsem se podílela na mnohých mezinárodních projektech, které byly mimo jiné zaměřeny na environmentální výchovu. V dětství jsem se hodně věnovala pohybu. Závodně jsem tančila, synchronizovaně plavala, chodila do sboru. Nyní nejraději v zimě jezdím lyžovat, v létě plavu a chodím na procházky, ať už po okolí nebo se s rodinou vypravíme do hor na turistiku. Dalším velkým koníčkem je pro mě cestování.

Lesní školku jsem si vybrala, protože se mi líbí, že se jedná o netradiční formu vzdělávání a taky proto, že mě naplňuje trávení času s dětmi, kdy jim můžu ukázat něco nového nebo je něco nového naučit. Celý život jsem vyrůstala obklopená dětmi, ať už se jednalo o mladší sourozence nebo jsem jezdila do zahraničí jako vedoucí dětského kolektivu a tvořila pro ně program a soutěže. Děti jsou pro mě velkou inspirací a pohání mě myšlenka, že třeba i díky mé práci z dětí v naší lesní školce vyrostou skvělí lidé s kladným vztahem k přírodě.

.
.

.

.

Eva Nikolić

Lektorka Permoníčku

Pochadzam zo slovenskeho mesta Piešťany, no velku časť detstva som stravila na vidieku. Príroda a tvorenie bolo neoddelitenou súčasťou môjho ja už v rannom detstve. Ako malá som rada trávila čas v otcovej dielni a vyrabala rôzne kúsky. Tvorivá činnosť ma napĺňa a veľmi baví. Velmi rada realizujem projekty s detmi, ktoré ma vždy vedia prekvapiť a fascinovať.

Po ukončení odbornej školy marketingu som cestovala a vystriedala niekoľko robôt. Pred odchodom do Írska (2010) som pracovala v úseku kalkulácie a kontrolingu pre úspešnu nemecku firmu, no práca v kancelárii ma nebavila. V Dubline som sa preto rozhodla vyštudovat Early childhood education (práca s detmi od 0 – 6 rokov). Potom som pracovala v montessori škôlke. Tiez som
pracovala na tvorivich dielnach pre slovenske deti v Dubline. Neskor som tvorila s detmi a pre deti v Goa (India), a viedla kreativne dielničky pre deti na niektorych festivaloch v CZ. Život si neviem predstaviť bez mojej rodiny, prírody, hudby, tvorenia, radosti a priateľov.

„Dítě je živý květ země.“ (Maxim Gorkij)

 .

VEDENÍ LMŠ PERMONÍK

Ing. Petra Chovancová, Ph.D.

Zakladatelka a koordinátorka LMŠ Permoník, účetní a ekonomka, Fund Raising, správa webu, FB, předsedkyně spolku LMŠ Permoník

PeťaVystudovala jsem magisterské a následně doktorandské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, obor Finance.  Poté jsem zastávala pozice vedoucí ekonomického oddělení různých společností. K mým zájmům patří hudba, tanec, aerobic, lyžování, golf, turistika a sdružování lidí, kteří mají chuť dělat něco užitečného pro společnost.

K založení Lesní mateřské školy Permoník v Černé Hoře mě inspirovala moje rodina, pro kterou jsou pobyt v přírodě a její vnímání všemi smysly přirozené a nezbytné. Mým hnacím motorem jsou zejména moji dva synové a jejich nefalšovaná radost z pobytu venku.

„Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ (Jan Werich)

 

Spoluzakladatelé – PharmDr. Veronika Čillíková a Ing. Jan Čillík, Ph.D.