Náš tým

NAŠI PRŮVODCI
Viki Ingerlová

Jsem studentkou kombinovaného studia Speciální pedagogiky se zaměřením Etopedie na Masarykově univerzitě. Během studia jsem se věnovala a věnuji spoustě volnočasových aktivit pro děti. Patří mezi ně výuka hry na kytaru a flétnu, zpěv, dramatický kroužek a kroužek lezení a horolezectví. Zároveň jsem lektorkou kurzu první pomoci. Jsem člověk, který je nejspokojenější venku, který rád objevuje a užívá si krásy, co okolní svět nabízí. Zárověň si uvědomuji, jak je důležité se v přírodě pohybovat šetrně, opatrovat ji a pokud možno vést i ostatní k lásce a péči o ni.

Ještě před narozením mého syna jsem se aktivně začala zajímat o alternativní styly výchovy dětí. Jsou mi velmi blízké waldorfské principy, inspirují mě prvky montessori pedagogiky, absolvovala jsem kurz výchovy Nevýchovou. Ve volném čase se vzdělávám dál, mým největším učitelem je můj syn. LMŠ Permoník tvoří úžasný prostor, který nabízí dětem přesně to, co potřebují ke svému rozvoji a šťastnému dětství. Je pro mě velmi důležité věnovat svůj čas činnostem, které mě naplňují a cítím, že mají smysl. A pomáhat dětem v jejich objevitelské cestě životem k nim rozhodně patří.

.

Zuzka Filipová

Mám dvě vlastní dcery a dvě nevlastní. Mám praxi v klasické MŠ při škole, hlídám děti kamarádkám a moje první zaměstnání bylo u postižených dětí ve věku 0-3 roky. Nyní plánuji dálkové studium VŠ v oblasti pedagogiky.

V roce 2017 jsem otevřela bezobalový obchod v Boskovicích, který posléze v roce 2019 byl prodán. A proč? V roce 2018 a 2019 jsem na středních školách, základních školách a i mateřských školkách odprezentovala a vydiskutovala celkem 369 hodin s dětmi. Díky nim vím, že dospělé převychovat k lásce a souznění s  přírodou je bláznovství. Když člověk nenásilnou formou ukáže dítěti jak je příroda úžasná, bude si ji bránit zuby nehty a v ten moment jsem pochopila, že musím jít jiným směrem. Nechci dětem mozečky vymývat, mým cílem je obeznámit s co nejširším přehledem v souvislosti s naší Zemí, tak aby si nespletli datla se sojkou, vlka s liškou, pampelišku s podbělem, hluchavku s kopřivou. Tak aby si jeden druhému uměli pomoci, aby si byli přáteli i oporou. Ať je žití a bytí baví!

Mám znalosti v oblasti fauny  i flóry, hraji na flétnu, zpívám ráda a falešně :-) Díky 8 dlouhým a těžkým rokům pod vedením akademické malířky mám základy malby a kresby. Upřednostnila jsem svou vizi v lepší svět, plný malých milých ochotných obětavých a ohleduplných lidí, před penězi a velkým obchodem. Věřím, že děti budou pod mým vedením spokojené a nabudou znalosti ve všech směrech, tak aby jejich život byl bohatý o vědomosti a dovednosti.

„Vzájemná komunikace je cesta.“

.

Věrka Dvořáčková

Jsem rodačka z Blanska, své dětství jsem ale trávila převážně v Kunštátě, u své babičky na vesnici, kde jsem to milovala. Mám vystudovanou Střední ekonomickou školu v Blansku, obor Všeobecná ekonomika. Během svých studií na střední škole jsem o letních prázdninách jezdila na tábory, kde jsem působila jako instruktorka dětského oddílu a získávala první zkušenosti s vedením dětí. Pod hlavičkou DDM jsem se také učila hře na zobcovou flétnu a kytaru. Po zakončení školy maturitou jsem, mimo jiné, pracovala jako administrativní pracovnice na Základní umělecké škole a později na Soukromém gymnáziu P. Křížkovského v Brně.

V 90. letech jsem se rozhodla odcestovat do zahraničí, kde jsem měla možnost poznat jinou kulturu, získat mnoho různých pracovních zkušeností, zdokonalit se v anglickém jazyce a tak zvaně si rozšířit obzory.

Sama mám dvě dcery. Vždy jsem se ve společnosti dětí cítila velmi dobře, myslím, že se od nich můžeme hodně naučit a naopak svým laskavým, citlivým a individuálním přístupem přispět k jejich osobnímu rozvoji. Proto jsem se rozhodla pro lesní mateřskou školku, jejíž filozofie a dodržování principů Montessori mi je velmi blízké. Moc se těším na chvíle strávené s dětmi v LMŠ a doufám, že jim budu nejen dobrým průvodcem, ale hlavně rádcem a přítelem.

.

.

VEDENÍ LMŠ PERMONÍK
Ing. Petra Chovancová, Ph.D.

Zakladatelka a koordinátorka LMŠ Permoník, účetní a ekonomka, Fund Raising, správa webu, FB, předsedkyně spolku LMŠ Permoník

PeťaVystudovala jsem magisterské a následně doktorandské studium na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, obor Finance.  Poté jsem zastávala pozice vedoucí ekonomického oddělení různých společností. K mým zájmům patří hudba, tanec, aerobic, lyžování, golf, turistika a sdružování lidí, kteří mají chuť dělat něco užitečného pro společnost.

K založení Lesní mateřské školy Permoník v Černé Hoře mě inspirovala moje rodina, pro kterou jsou pobyt v přírodě a její vnímání všemi smysly přirozené a nezbytné. Mým hnacím motorem jsou zejména moji dva synové a jejich nefalšovaná radost z pobytu venku.

„Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.“ (Jan Werich)

 

Spoluzakladatelé – PharmDr. Veronika Čillíková a Ing. Jan Čillík, Ph.D.